Noutati
text

Cariere

Reprezentant Vanzari Telecom

  Nivel cariera: Entry-Level (0-2 ani) Limbi vorbite: engleza, romana Tipul postului: Full timeDepartament: VanzariAdresa Job: Strada Virgil Madgearu nr. 2-6, sector 1, Bucuresti.          arata mai mult

Nivel cariera: Entry-Level (0-2 ani)
Limbi vorbite: engleza, romana
Tipul postului: Full time
Departament: Vanzari
Adresa Job: Strada Virgil Madgearu nr. 2-6, sector 1, Bucuresti.

Responsabilitati:
  • Prospecteaza piata pentru identificarea si calificarea prospectilor in vederea dezvoltarii portofoliului de clienti;
  • Prospecteaza piata pentru cunoasterea concurentei;
  • Initiaza contacte (telefonic sau prin vizite in teren) cu clientii potentiali si identifica oportunitati de vanzare;
  • Oferteaza, negociaza si semneaza contracte;
  • Realizeaza targetul lunar asumat;
  • Dezvoltare profesionala continua.
Abilitati, competente tehnice si profesionale:
  • Experienta in vanzare consultativa (experienta in domeniul telecomunicatiilor constituie un avantaj);
  • Cunostinte in domeniul IT&C;
  • Cunostinte de marketing;
  • Abilitati dezvoltate de negociere;
  • Abilitati de a lucra in echipa;
  • Abilitate de adaptare la conditii de stres;
  • Abilitati de relationare si comunicare cu cei din jur.
Alte cerinte:
  • Responsabilitate;
  • Perseverenta si Corectitudine;
  • Capacitate de a finaliza actiunile incepute;
  • Cunoasterea limbii engleze;
  • Bune abilitati de operare PC;
  • Permis de conducere;
  • Deschidere pentru munca de teren.
Ce oferim:
  • Integrare organizationala asistata de un mentor;
  • Pregatire sustinuta necesara realizarii obiectivelor;
  • Posibilitate de crestere a veniturilor, in functie de nivelul realizarilor.
Asteptam CV-uri, specificand postul vizat, la adresa job@ines.ro .

mai putin

Operator Telesales

Nivel cariera - Entry-Level (< 2 Ani) Limbi vorbite - Engleza Adresa Job - Strada Virgil Madgearu nr. 2-6, sector 1, Bucuresti. Responsabilitati: Initierea de apeluri telefonice catre grupuri tinta pentru arata mai mult
Nivel cariera - Entry-Level (< 2 Ani)
Limbi vorbite - Engleza
Adresa Job - Strada Virgil Madgearu nr. 2-6, sector 1, Bucuresti.

  • Initierea de apeluri telefonice catre grupuri tinta pentru realizarea obiectivelor;
  • Colaborarea cu colegii din cadrul departamentului de vanzari;
  • Intocmirea de rapoarte zilnice/saptamanale;
  • Realizarea target-ului zilnic/saptamanal.

Iti garantam:

  • Conditii stabile de lucru;
  • Posibilitatea de a dobandi o experienta valoroasa in comunicarea cu clientii;
  • Posibilitatea de avansare in cadrul departamentului de vanzari;
  • TRAINING
Asteptam CV-uri, specificand postul vizat, la adresa job@ines.ro .
mai putin

Operator Suport Tehnic Telecomunicatii

Nivel cariera - Entry (0-2 ani) Limbi vorbite - Engleza Adresa job - Strada Virgil Madgearu nr. 2-6,  sector 1, BucurestiDescrierea candidatului: Student in anii terminali sau absolvent arata mai mult
Nivel cariera - Entry (0-2 ani)
Adresa job - Strada Virgil Madgearu nr. 2-6,  sector 1, Bucuresti

Descrierea candidatului:
  • Student in anii terminali sau absolvent facultate de profil tehnic;
  • Cunostinte medii in domeniul retelistica generala ( TCP/IP , switching, routing, NAT, DHCP, wifi, subnetare);
  • Cunostinte peste medie a sistemului de operare WINDOWS ( instalare, mentenanta, configuratii de baza, instalari aplicatii) + cunostinte LINUX ( comenzi de baza);
  • Dorinta de a invata tehnologii noi;
  • Capacitate buna de relationare prin intermediul telefonului si in scris;
  • Comunicare si lucru in echipa;
  • Atitudine proactiva si orientata spre clienti;
  • Disponibilitate de a lucra sub presiune;
  • Disponibilitate de a lucra in ture;
  • Limba engleza - nivel mediu/avansat.
Descrierea jobului:
  • Preia telefonic, prin intermediul e-mail-ului sau prin alte sisteme specifice semnalarile clientilor referitoare la incidente aparute;
  • Asigura suportul tehnic de la distanta in concordanta cu acordul de serviciu stabilit (SLA);
  • Analizeaza si rezolva incidentele semnalate in limita competentelor stabilite;
  • Mentine contactul cu clientul si celelalte parti implicate in rezolvarea incidentului pana la solutionarea acestuia;
  • Actioneaza ca suport tehnic pentru operatorii de teren;
  • Monitorizeaza si raporteaza incidentele si problemele semnalate, propune solutii pe termen mediu si lung;
  • Contribuie la verificarea si actualizarea documentatiei referitoare la solutiile tehnice si procedurile de lucru;

Beneficii :
  • Posibilitate de avansare si perfectionare profesionala;
  • Flexibilitate a programului de lucru;
  • Lucrul intr-o echipa tanara si dinamica.
Asteptam CV-uri, specificand postul vizat, la adresa job@ines.ro . mai putin